Сучасні балетні трупи складаються приблизно з 70-ти танцівників, часом у виставах також беруть участь студенти хореографічних шкіл. Звання можуть відрізнятися залежно від компанії. Наприклад, танцівники другого плану можуть розподілятися на кордебалет та корифеїв. Солісти – на других солістів, солістів та перших солістів. У деяких трупах у провідних танцівників можуть бути звання прими або прем'єра (“premiers danseurs”) та зірки (“étoiles”). Останні — це найвищий ступінь ієрархії, такі артисти, володіючи винятковою технічною та акторською майстерністю, здатні вплинути на образний зміст вистави, наситити її власною індивідуальністю.

Зазвичай, ієрархія балетної трупи виглядає так:

  • Кордебалет: найчисленніша частина трупи, танцівники другого плану. Тут починають свою професійну кар’єру колишні студенти чи стажери.
  • Характерні артисти: ті, хто володіє високою майстерністю у виконанні народних танців або танців, які вимагають значної акторської майстерності.
  • Другі солісти/молодші солісти: у класичних виставах, зазвичай виступають у групах з двох, трьох або чотирьох артистів.
  • Перші солісти/старші солісти: виконують сольні варіації. Звання, з якого починається справжнє змагання серед танцівників за першість.
  • Провідні солісти: найвище звання в ієрархії. Такі танцівники виконують тільки головні партії.

Також у трупі можуть бути гостьові артисти — провідні танцівники з інших компаній або театрів, спеціально запрошені для виступу у певних виставах.

Залежно від внутрішньої політики трупи, ієрархія може бути більш гнучкою: солісти іноді можуть виступати у складі кордебалету, а провідні артисти за потреби — заміняти солістів. До того ж, під час деяких вистав (особливо ранкових) перспективні солісти можуть танцювати провідні партії, а корифеї — отримувати невеликі соло. Залежно від школи дуже відрізняються й навички танцівників. Чим краща школа, тим більше шансів у її випускника стати частиною відомої трупи і, як наслідок, вирости до зірки балету. Майстерність провідного артиста балету маленького театру точно буде відрізнятися від майстерності його колеги з Маріїнського, Большого або Королівського балету Великобританії.