Танцювальний фільм Utopia, поставлений та зрежисований хореографкою з Сум Светланою Вечіркою, покажуть на ювілейному 50-му фестивалі Dance on Camera в Нью-Йорку. Dance on Camera був заснований в 1971 році й з 1996 регулярно проводиться в Лінкольн-центрі за підтримки спільноти Film at Lincoln Center.

Світлана Вечірка, яка в минулому танцювала з Kyiv Modern Ballet та Ukrainian Dance Theatre, зняла свою майже 3-хвилинну стрічку неподалік від села Могриця. Виконавці – хореографи та танцівники з Сум, деякі з них – аматори. Відеографом стала Альона Гайдукова.

"Ми знімали фільм не під фестиваль, у форматі танцювальної лабораторії. Але мені сподобався результат і я почала шукати фестивалі", – розповідає Світлана. Через сумніви хореографка прострочила офіційні строки подачі заявки на Dance on Camera, але пізніше дізналася, що також триває набір за хештегом #mydancefilm50.

В результаті її робота потрапила до 10-ки, яку презентуватимуть на фестивалі в Лінкольн-центрі. Dance on Camera триватиме з 11 по 14 лютого, цього року на фестиваль подавалися режисери з 37 країн.